O Jotulu

Jotul je jednou z nejstarších průmyslových firem v Norsku.

Historie Jotulu začala jako Kvorner Brug – tato firma byla založena na předměstí Christiánie v r. 1853.

Norská společnost Jotul AS je předním světovým výrobcem kamen a krbů, s dceřinnými firmami v USA, Francii, Dánsku, Velké Británii, Španělsku, Itálii a Polsku. Jotul Group vyrábí a prodává výrobky pod světově známými značkami: Jotul, Scan, Kavani, Atra a Hammerstrom. Obrat skupiny Jotul v roce 2007 činil cca 103 milionů eur. Přes 70 % výrobků je exportováno na světové trhy.

Výrobní závody jsou ve Fredrikstadu, Haldenu a Drammenu v Norsku, Portlandu v USA, Motz en Chautagne ve Francii, Gdaňsku v Polsku a ve Vissenbjergu v Dánsku. Jotul Group má přes 760 zaměstnanců.
 
Cyklus spalování JOTUL:
Kvalita JOTUL:
The spirit of Jotul:
10 důvodů proč JOTUL:
FILOSOFIE TEPLA:  TEPLO V KAŽDÉM DETAILU

“Máme vášeň pro teplo – vášeň, která jasně plane od počátku fungování společnosti v roce 1853.
Většina lidí pod pojmen teplo chápe pouze vytápění a příjemnou atmosféru, ale zkušenost nás naučila, že existuje něco mnohem obsažnějšího. Domníváme se, že existuje 6 druhů tepla: fyzické a atmosferické teplo a vedle toho teplo vizuální, příjemné, dlouho trvající a obnovitelné.

Snažíme se skloubit naši filozofii tepla “Teplo v každém detailu”, s bohatou historií pro výjimečnou řemeslnou zručnost. Proto navrhujeme litinová kamna a krbové vložky, vytvářející nadčasový zážitek z tepla.”
Ekologie:
GARANCE JOTUL:
Web Page Maker, create your own web pages.